Oferta rehabilitacji

Przekonani, że to samo schorzenie u każdej osoby przebiega inaczej, nie proponujemy gotowych zestawów ćwiczeń i pakietów zabiegowych. W zamian oferujemy kompleksową opiekę rehabilitacyjną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Dzięki temu, skoncentrowani na zapewnieniu najlepszych warunków do odzyskania zdrowia naszych podopiecznych, uzyskujemy wyjątkowe efekty terapeutyczne. Zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii są dostosowywane do obrazu klinicznego pacjenta z uwzględnieniem stanu zdrowia, zachowania oraz kontrolą ciśnienia tętniczego krwi.

W naszym Ośrodku znajdują się następujące działy rehabilitacji:

 • Poradnia Rehabilitacyjna
 • Dzienny Oddział Rehabilitacyjny dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego
 • Dzienny Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej
 • Pracownia fizjoterapii

Poradnia Rehabilitacyjna – atutem naszej poradni jest to, że rehabilitacja dzieci prowadzona jest pod stałym nadzorem lekarzy rehabilitacji i neurologów zatrudnionych na co dzień w naszym Centrum.

Oddział Dzienny Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowegorealizuje wielospecjalistyczną, kompleksową rehabilitację dzieci w oparciu o metody standaryzowane, oparte na zasadach neurofizjologii i modyfikowane na podstawie aktualnych doniesień naukowych.

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej udziela świadczeń w zakresie kompleksowego postępowania rehabilitacyjnego, rehabilitacji wielonarządowej dla pacjentów ze schorzeniami:

 1. narządu ruchu (urazy lub przewlekłe schorzenia w tym skrzywienia kręgosłupa, wady postawy, zespoły korzeniowe, dyskopatia, polineuropatia, po amputacjach, złamaniach i zwichnięciach kończyn, chorobami reumatycznymi narządu ruchu)
 2. układu nerwowego (po udarach i urazach mózgu oraz rdzenia kręgowego),
 3. układu krążeniowego (po zawale serca, zatorach itp.)
 4. układu limfatycznego (po mastektomii)
 5. po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych,
 6. neurorozwojowym schorzeniem dziecięcym
 7. lub uszkodzeniem centralnego i obwodowego układu nerwowego,

Dział fizjoterapii w warunkach ambulatoryjnych

Centrum „Celestyn” zapewnia również szeroki wachlarz zabiegów z zakresu fizjoterapii i kinezyterapii, które realizowane są w naszej przychodni w Strzelinie przy ul. Kamiennej 1.

Przychodnia przy ul. Kamiennej posiada również nowy, wysokiej generacji sprzęt do krioterapii oraz laser z głowicą prysznicową, wielopunktową o szerokim spektrum działania.

Wszelkich informacji odnośnie rejestracji na zabiegi rehabilitacyjne w ramach NFZ udziela rejestracja w Mikoszowie pod numerem Tel. 71 39 58 100

Wszelkich informacji odnośnie rejestracji na zabiegi rehabilitacyjne w ramach odpłatnych wizyt prywatnych udziela rejestracja w Strzelinie przy ul. Kamiennej 1 pod numerem Tel. 71 72 27 827