Warning: Declaration of Menu_With_Description::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/celestyn/ftp/nowycelestyn/wp-content/themes/celestyn/functions.php on line 0

Notice: Undefined variable: re in /home/celestyn/ftp/nowycelestyn/wp-content/themes/celestyn/functions.php on line 286
Dogoterapia ⋆ Strzelin ⋆ Celestyn

DOGOTERAPIA

W Stowarzyszeniu realizowany jest również program rehabilitacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i autystycznej, którego integralną częścią procesu terapeutycznego jest dogoterapia.
Dogoterapia to metoda wspomagająca proces rehabilitacji i terapii z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. Istotą dogoterapii jest nawiązanie łączności przy pomocy bliskiego, dotykowego kontaktu miedzy osoba chorą, niepełnosprawną a psem terapeutą. W tej formie terapii wykorzystuje się pozytywny wpływ, jaki mają na człowieka zwierzęta.
Dogoterapia wpływa na poprawę aktywności i sprawności ruchowej, stymuluje zmysły: słuchu, wzroku, dotyku, pomaga w ćwiczeniu koncentracji uwagi, rozwija zdolność empatii i komunikowania się, które w rezultacie zwiększają samoocenę, a także ułatwiają pogodzenie się z ograniczeniami fizycznymi.