25 lipca 2020r. Odbyły się jubileuszowe V mini Zawody w Skokach przez Przeszkody w Celestynie.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkółka Jeździecka w Celestynie prowadzona przez Panią Matyldę Rataj. Ze względu na panującą epidemię covid-19 impreza została w tym roku ograniczona. Wyjątkowo w wydarzeniu udział wzięły jedynie dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia rekreacji konnej odbywające się w Stowarzyszeniu, a zamknięta dla jeźdźców i koni z innych stajni.

Rywalizowano w dwóch konkursach. W pierwszym konkursie, przeznaczonym dla bardziej doświadczonych jeźdźców, mogliśmy oglądać zmagania 6 par. Parkur składał się z 6 przeszkód o wysokości nie przekraczającej 50 cm. Zwyciężyła Klara Nasulicz na wałachu Hermes. Drugi konkurs,  przeznaczony dla młodszych uczestników i mniej doświadczonych koni (startowało 13 par), z maksymalną wysokością przeszkód do 30cm, wygrała również Klara Nasulicz na młodym, 4 letnim wałachu Welwet (na co dzień pieszczotliwie zwanym Wojtek).
Wszyscy jeźdźcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i flots (jeździeckie kotyliony), a zwycięzcy liczne nagrody rzeczowe sponsorowane przez Firmę Innex, Sklep Meblowy Tomuś w Strzelinie oraz Sklep Jeździecki Dobry Koń we Wrocławiu m.in. czapraki, kantary czy kosmetyki dla koni. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom.

 

Wyniki:
Konkurs nr 1
I miejsce: Klara Nasulicz na Hermesie

II miejsce: Cecylia Kap-herr na Hermesie
III miejsce: Marika Piędzioch na Melanii

Konkurs nr 2
I miejsce: Klara Nasulicz na Welwecie
II miejsce: Amalie Kap-herr na Melanii
III miejsce: Paulina Bigus na Mirage

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!!! 🙂