„Zasłużony dla Gminy Strzelin”

3 kwietnia 2014r. w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Strzelina, podczas której miał miejsce akt nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Strzelin” dla Stowarzyszenia. Tytuł ten została nadany za wieloletnią pracę na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, stworzenie prężnego, doskonale zarządzanego ośrodka rehabilitacyjnego, nieoceniony wkład w rozwój sołectwa Mikoszów oraz znakomitą promocję gminy Strzelin w regionie, kraju i na świecie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele centralnych i lokalnych władz, reprezentanci instytucji oraz liczni przyjaciele i sympatycy stowarzyszenia. Gratulacje, podziękowania i życzenia na ręce Zarządu Stowarzyszenia złożyli m.in. Wicewojewoda Dolnośląski Pani Ewa Mańkowska, Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Pani Dorota Pawnuk oraz Starosta Strzeliński Pan Norbert Raba.
W programie uroczystej sesji znalazł się czas na prezentację multimedialną ukazującą działalność Stowarzyszenia Świętego Celestyna oraz krótki, ale bardzo piękny program artystyczny, w trakcie którego wystąpił chór „Celestynki” oraz Malwina Pierożek, która zachwyciła i poruszyła zaproszonych gości. Pan Zdzisław Rataj – przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina zaproponował nawet, aby na stałe do obrad Rady Miasta wprowadzić tak odprężający i łagodzący punkt, jakim byłaby właśnie część artystyczna:).

 

 

Korzystając z okazji cała Społeczność Stowarzyszenia św. Celestyna
pragnie bardzo serdecznie podziękować Radzie Miejskiej Strzelina
za to szczególne wyróżnienie oraz za udział w uroczystości.

 

Składamy również serdeczne podziękowanie
Wszystkim przybyłym gościom, którzy zechcieli towarzyszyć nam w tym wyjątkowym dniu. Dziękujemy za słowa uznania i ogromną ilość podarowanych nam kwiatów.
Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni tytułem: „Zasłużony dla dla Gminy Strzelin”,
który jest dla nas wyrazem i dowodem uznania

za trud i codzienną pracę na rzecz niepełnosprawnych osób.