Zachęcamy do lektury nowej książki dr Krystyny Kobel – Buys

 

Z okazji 25 lecia Stowarzyszenia św. Celestyna Pani Prezes dr n med. Krystyna Kobel – Buys napisała książkę „ Neurologiczna Strona Stowarzyszenia Świętego Celestyna i nie tylko”.

Krystyna Kobel – Buys – doktor nauk medycznych, neurolog i neurolog dziecięcy, dyrektor Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii Celestyn w Mikoszowie. Od 1991 roku pełni funkcję społeczną prezesa Stowarzyszenia św. Celestyna organizacji pozarządowej, której celem jest kompleksowa pomoc osobom niepełnosprawnym. Jest współtwórcą modelu celestynowskiego systemowej pomocy osobom potrzebującym. W latach 1989-1992 byłą asystentem w Katedrze i Klinice Neurologii we Wrocławiu. Współautorka kilkunastu artykułów i książki o rehabilitacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m. in. : Lekarza Roku (1999, 2000 ), Menadżera Roku w Ochronie Zdrowia (2012), Odznakę Honorową Primus in Agendo przyznaną przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej (2015), wyróżnienie przyznana przez australijsko – polską Fundację POLCUL im. Jerzego Bonieckiego oraz nagrodą im.Ireny i Karola Dowoyna – Sylwestrowiczów za wybitne osiągnięcia w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce (2016).

 

https://ksiegarniaszkolnapwn.pl/ksiazka/Kobel-Buys-Krystyna/Neurologiczna-strona-Stowarzyszenia-Swietego-Celestyna-i-nie-tylko,80500100100KS

https://www.granice.pl/ksiazka,neurologiczna-strona-stowarzyszenia-Swietego-celestyna-i-nie-tylko,5586865