Za nami uroczysty apel z okazji 100-lecia Niepodległości Polski oraz bicie „Rekordu dla Niepodległej”

W piątek 9 listopada w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie miał miejsce wyjątkowo uroczysty i bardzo podniosły apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 1918 roku. Zgromadzona w sali widowiskowej publiczność mogła oglądnąć wzruszające przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Nasza młodzież wraz z Paniami nauczycielkami mgr Kamilą Zaradną oraz mgr Joanną Czech zaprezentowała układ choreograficzny z użyciem szerokich wstęg z barwami narodowymi biało-czerwonymi. W tym miejscu warto docenić precyzję wykonania tego pokazu, która świadczy o długotrwałych przygotowaniach do występu.
Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy Pani mgr Kamili Zaradnej oraz Pani mgr Joannie Czech oraz wspaniałym Uczniom za przygotowanie tak pięknego i oryginalnego apelu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Natomiast o godzinie 11: 11 tak jak cała Polska biliśmy „Rekord dla Niepodległej”. Celestyn wspólnie odśpiewał cztery zwrotki Hymnu Narodowego. Wielkie brawa dla tych całkiem malutkich i dla tych trochę starszych Patriotów!