Za nami Koncert Noworoczny 2015

15 stycznia 2015r., w Stowarzyszeniu św. Celestyna miał miejsce doroczny uroczysty Koncert Noworoczny, który jak zawsze był dużym i znaczącym wydarzeniem muzycznym dla Wszystkich miłośników muzyki. Sala koncertowa wypełniona była licznie zgromadzonymi gośćmi, którzy podziwiali umiejętności muzyczne i wokalne uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego działającego w Stowarzyszeniu w ramach Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego oraz zespołu „Celestynki”. Na uwagę zasługuję fakt, że zespół „Celestynki” tworzą zatrudnieni w Stowarzyszeniu św. Celestyna pedagodzy, terapeuci, opiekunowie grup, a także kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mikoszowie Pani Justyna Kalicka, która dodatkowo wykonała kultowy utwór Czesława Niemena „Pod Papugami”.
Ponadto tegoroczny Koncert został przepięknie uświetniony specjalnym występem sopranistki Pani Aleksandry Żminkowskiej z Akademii Muzycznej w Bytomiu oraz jej uczennicy Pani Hanny Błachuty.
Jednak największe owacje od licznie zgromadzonej publiczności zebrały najmłodsze tego wieczoru wokalistki Zuzanna Bigda i Nela Matias – Podopieczne Młodzieżowej Akademii Musicalowej prowadzonej przez Magdalenę Zawartko , które wspaniale i bardzo aktorsko wykonały utwór „Rudolf Czerwononosy”.
Był to kolejny bardzo nastrojowy wieczór z piękną muzyką, scenografią i niezwykłą atmosferą. Całość prowadziła Dyrektor Ogniska Muzycznego Pani Małgorzata de Haan, która przy współpracy z pedagog Panią Mirosławą Pajączkowską od wielu lat dba o wszechstronny rozwój artystyczny uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego jak i Podopiecznych Stowarzyszenia św. Celestyna. Oprócz swej podstawowej działalności, jaką jest edukacja uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży ze Strzelina i okolic, Pani Małgorzata i Pani Mira prowadzą również w Ośrodku intensywną działalność koncertową.

 

Wystąpili:

„Niebo z moich stron” z rep. Czerwonych Gitar – Zespół Celestynki ( akompaniament Michał de Haan)

Tango „La Paloma” – Michał de Haan

“Read All About”, Emilii Sande – Edwina von Kap-herr

„Fröhlicher landmann”, R. Schumann – Laura Karaś

„Coś optymistycznego” – Malwina Pierożek

„Russiche Polka“ Michała Glinki – Theresa von Kap-herr

„Rudolf Czerwononosy” – Zuzanna Bigda i Nela Matias z Młodzieżowej Akademii Musicalowej

„Uciekali“ z musicalu Metro – Zespół Młodzieżowej Akademii Musicalowej

„Z kopyta kulig” z repertuaru Skaldów – Michał Nowak

„Walc” z Potępionych Fausta Hektora Berliz – Cecilia von Kap-herr

„W grocie króla gór” z suity Peer Gynt Edwarda Griega – Jakub Maras

„Divenire” Ludovico Einaudi – Hanna Buys

„Pod papugami” z repertuaru Czesława Niemena – Justyna Kalicka i Michał de Haan

„Kwiat jednej nocy z rep. Zespołu Alibabki , „Niech żyje bal” z rep. Maryli Rodowicz, „Remedium” z rep. Zespołu Czerwone Gitary – Zespół Celestynki