XXVII Prezentacja Ognisk Muzycznych i Artystycznych

XXVII Prezentacja Ognisk Muzycznych i Artystycznych

12 maja 2012 roku w Mikoszowie miała miejsce XXVII Prezentacja Ognisk Muzycznych i Artystycznych. W przeglądzie wzięły udział Ogniska Muzyczne z Dolnego Śląska należące do Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego (DTM) we Wrocławiu.

Chopin, Vivaldi, Bach, Republika, Czajkowski – utwory m.in z repertuaru tych znakomitych twórców muzycznych rozbrzmiewały w sobotnie południe w murach Stowarzyszenia Świętego Celestyna.

XVII Przegląd Pracy Uczniów Ognisk Muzycznych i Artystycznych już za nami. Kilkudziesięciu wykonawców z placówek z Oławy, Sobótki, Wrocławia, Tyńca Małego, Smolca, Twardogóry, Trzebnicy, Oleśnicy, Milicza oraz Mikoszowa dało popis swoich artystycznych umiejętności. Członkowie szanownego jury Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego, które wraz z Stowarzyszaniem Świętego Celestyna było organizatorem imprezy, nie kryli zadowolenia z prezentacji uczestników przeglądu. Zarówno jury jak i zgromadzona publiczność zgodnie oceniła, że poziom artystyczny tych prezentacji był bardzo wysoki. Stąd też wyjątkowo liczne grono wyróżnionych i nagrodzonych. Choć porównać młodych muzyków o tak różnym stopniu zaawansowania, różnym wieku, grających na tak odmiennych instrumentach, zapewne nie było łatwe. Ale też nie o konkurencję i rywalizacje w takich imprezach chodzi, ale przede wszystkim o dobrą zabawę, która pozwala na rozwój wyobraźni i wrażliwości muzycznej.

Szczególne serdeczne podziękowania należą się pracownikom wrocławskiego oddziału firmy PRAMERICA, za wspaniałomyślny gest w postaci ufundowania nagród dla uczestników XXVII Prezentacji Ognisk Muzycznych i Artystycznych w Mikoszowie.