Wspaniała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Strzelinie zorganizowała zabawę dla podopiecznych Stowarzyszenia

Każdego roku pedagog z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Strzelinie Pani Daniela Symonowicz wraz z grupą uczącej się tam młodzieży odwiedza nasz Ośrodek i naszych podopiecznych. W tym roku 11 lutego młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzelinie zorganizowała zabawę karnawałową, w której udział wzięli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Niepublicznego Gimnazjum, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Mikoszowa. W trakcie zabawy miał również miejsce piękny występ jednej z uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy akompaniamencie gitary i perkusji.

Zorganizowana przez uczącą się w Strzelinie młodzież impreza poza dobrą wspólną zabawą była również doskonałą okazją do integrowania się z osobami niepełnosprawnymi podopiecznymi naszej placówki. Pod koniec imprezy karnawałowej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu Bożonarodzeniowego pt.: „Choinka moich marzeń”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wykonane w Pracowni Artystycznej Warsztatu Terapii Zajęciowej, a przepiękne i bardzo pomysłowe choinki można było podziwiać w okresie Bożonarodzeniowym w głównym holu ośrodka w Mikoszowie.

 

Kierownictwo oraz podopieczni

Stowarzyszenia św. Celestyna z Mikoszowa
składają serdeczne podziękowanie Szanownej Pani pedagog oraz wspaniałej młodzieży
z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Strzelinie
za pamięć i czynione wciąż starania w kierunku budowania dobrych relacji

pomiędzy osobami pełno i niepełnosprawnymi.