Spektakl pt Czarodziejski ołówek

1 października 2013r. dzieci z naszego Przedszkola obejrzały spektakl pt. „Czarodziejski ołówek” wystawiany w Teatrze Młodego Widza w Ziębicach.
Przedstawienie opowiadało o niezwykłych przygodach wesołego chłopca Michasia, który uwielbia rysować wszystko co go otacza. Pewnego dnia chłopiec spotyka staruszka, który wręczył mu ołówek. Ołówek miał czarodziejską moc i wszystko co Michaś namalował natychmiast stawało się prawdziwe. Od tego czasu dzięki ołówkowi nasz główny bohater przeżywa mnóstwo przygód, poznaje nowych ludzi i pomaga innym. Jednak pewnego dnia ołówek zostaje skradziony, a Michaś próbuje go odzyskać. Bajka jak to każda bajka ma szczęśliwe zakończenie; Michaś odzyskuje ołówek i uświadamia wszystkim, że prawdziwa moc tkwi w nas samych i że żadne przedmioty nie są w stanie dorównać wyobraźni i odwadze.
Spektakl „Czarodziejski ołówek” miał nowatorską formę, barwną i zaskakującą scenografię oraz ciekawe kostiumy, które bardzo podobały się dzieciom. Całość sprawiła, że dzieci wyszły z Teatru bardzo zadowolone, a historia chłopca posiadającego czarodziejski ołówek sprawiła, że długo jeszcze były pod ogromnym wrażeniem i same zapragnęły posiadać taką moc jak bohater spektaklu.