Październikowe aktualności z naszego przedszkola

12 października wszystkie grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach ceramicznych, które odbywają się w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Mikoszowie. Zajęcia ceramiczne odbywają się pod czujnym okiem instruktorów. Podczas zajęć dzieci wykonywały jesienne liście, które zostaną wypalone w piecu, a następnie pomalowane.  Praca z gliną, to forma aktywności uwielbiana przez wszystkie dzieci.

Natomiast z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki z grupy Biedronki przygotowały laurki (podobizny) dla nauczycieli, logopedów, psychologów, którzy uczą w naszym przedszkolu.

25 października nasi najmłodsi rozpoczęli dzień od comiesięcznego „Spotkania z Muzyką”, które organizowane jest w naszym ośrodku przez Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne z Wrocławia. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać brzmienia instrumentów (tym razem trąbki) oraz opowieści na ich temat. Dodatkową atrakcją dla dzieci były zagadki słuchowe, którymi były utwory pochodzące z bajek.

27 października przedszkolaki z grupy Żuczki odwiedziły salę zabaw Dziecinada w Strzelinie. Dobre humory i uśmiechy na buziach towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

Natomiast 28 października starsza grupa przedszkolna Biedronki miała przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Humanitarium we Wrocławiu. Dzieci brały udział w warsztatach laboratoryjnych, na których skonstruowały własny wulkan i spowodowały jego erupcję.  Następnie pokonywały wystawę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów i multimediów na temat odnawialnych źródeł energii. Nasze przedszkolaki będą co miesiąc uczestniczyć w organizowanych zajęciach we wrocławskim Humanitarium.

 

Galeria