Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Jak co roku, 3 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r., z okazji  podsumowania Światowego Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych, przyjętego w 1982 r. Zaapelowano wtedy o organizowanie dorocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych, by przypominać jak ważna jest ich pełna integracja z resztą społeczeństwa, oraz by pokazać, jak wielkie z niej wynikają korzyści polityczne, społeczne, ekonomiczne czy kulturalne.

Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie czyni starania, aby uświadomić społeczeństwu problemy ludzi niepełnosprawnych, a tym samym uwrażliwić na ich
potrzeby. Bierzemy udział i propagujemy również różnorodne programy mające na celu poprawę ich sytuacji, oraz wyrównanie życiowych szans.

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w naszym przedsięwzięciu, którego celem jest ukazanie możliwości osób z niepełnosprawnością mimo posiadania przez nich wielu różnorodnych ograniczeń, tym samym likwidowanie stereotypów społecznych.

Zapraszamy już w poniedziałek 3 grudnia 2012r. na godz. 10:00. Przewidujemy na terenie Ośrodka w Mikoszowie występy artystyczne niepełnosprawnych artystów, wspólne tworzenie kartek świątecznych. Dodatkowo będą miały miejsce pokazy sztuki walki i gry „Zośką”, a dzieci zabawiać będą kolorowi Klauni .

4 grudnia 2012 roku będzie miała również miejsce uroczysta Msza św. na terenie Ośrodka z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

5 grudnia 2012 roku odbędą się w Stowarzyszeniu Jasełka przygotowane przez Podopiecznych Stowarzyszenia św. Celestyna, a 6 grudnia 2012 roku odwiedzi nas Mikołaj .

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !