Mgr Anna Kobel – Niezwykłą Dolnoślązaczką 2014 roku!

W środę 22 października 2014 w Parku Świętej Edyty Stein we Wrocławiu miała miejsce uroczystość symbolicznego posadzenia drzewka Akacji i Dębu przez laureatów IX edycji konkursu Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy. Celem konkursu jest wyróżnienie i docenienie Niezwykłych Dolnoślązaków za ich pracę i zaangażowanie społeczne.

 

Do komisji konkursowej zostali zaproszeni przedstawiciele patronów honorowych (Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia), partnerów konkursu (Stowarzyszenie Aktywność Kobiet, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Przed Siebie i Dolnośląska Izba Gospodarcza), a także patronów medialnych (Radio Wrocław, portal dolnyslask.ngo.pl
i Telewizja Strzelin). Oczywiście nie mogło także zabraknąć przedstawicieli Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

W tym miejscu należy podkreślić fakt, iż Konkurs Akcja Akacja, Akcja Dąb cieszy się od lat niezwykłą popularnością, a pod obrady komisji wpłynęło ponad 50 zgłoszeń do tytułu Niezwykłych Dolnoślązaków. Komisja konkursowa jak co roku, stanęła przed ogromny wyzwaniem wybrania dwójki laureatów z tak dużej grupy ciekawych i nieocenionych kandydatów. 

Jest nam niezmiernie miło Państwa poinformować,
że Niezwykłą Dolnoślązaczką 2014 roku została mgr Anna Kobel.

Wyróżnienie tym bardziej cieszy, że zostało przyznane osobie, która niemalże całe swoje życie poświęciła dla niepełnosprawnych i chorych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

mgr Anna Kobel – współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Świętego Celestyna w Mikoszowie. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej, była Radna Miejska w Strzelinie przez 2 kadencje. Wieloletni nauczyciel, z powołania człowiek personifikujący najwyższą wartość wchodzącą w zakres pojęcia „cnota”, a tą wartością jest dobroć. Pani Anna Kobel w Stowarzyszeniu Świętego Celestyna traktowana jest jak „Matka”, która swoją dobrocią, wrażliwością, zrozumieniem cierpiących i niezmienną chęcią niesienia pomocy wspomaga rozwój Ośrodka, jego podopiecznych oraz osoby w nim zatrudnione. Animatorka i główny organizator życia i funkcjonowania placówki w Mikoszowie. Pełna ciepła i energii w codziennej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.