Komputer – moje okno na świat

Na warsztatach w ośrodku św. Celestyna w Mikoszowie. Grupa warsztatowa wybranych uczestników miała możliwość skorzystania z kursu informatycznego dla osób niepełnosprawnych, pt.: „Komputer moje okno na świat”. Trenerem szkolenia był pan Piotr Bajsarowicz.
Na kursie informatycznym poznaliśmy wiele ważnych i ciekawych podstaw w pracy na komputerze; Budowę komputera i elementy płyty głównej, procesor i pamięć, urządzenia peryferyjne, jak korzystać z ikon pulpitu, resetowanie danej aplikacji w komputerze – za pomocą trzech przycisków na klawiaturze – ALT, CTRL , DELETE, a nie całego komputera. Tworzenie folderów i dokumentów w folderze – skrót do folderu, możliwość nagrywania muzyki i zdjęć na płytę CD i DVD za pomocą dysku D bez użycia programu Nero , otwieranie okien danego dokumentu poruszanie się między otwartymi oknami – zmiana rozmiaru położenia okna, elementy pracy z tekstem, drukowanie tekstu. Podstawy pracy w sieci. Bezpieczne korzystanie z Internetu, ważność programów antywirusowych, korzystanie z poczty elektronicznej, komunikacja elektroniczna, praca w arkuszu kalkulacyjnym (komórki i dane w komórkach zaznaczanie komórek i zakresów komórek), sortowanie danych, kolumny, operacje w arkuszach, obliczanie formuły, rodzaje adresowania, funkcje obramowanie, wyrównywanie komórek, tworzenie wykresów, modyfikacja wykresów.
Na potwierdzenie naszego udziału w szkoleniu dostaniemy umowy uczestnictwa w kursie informatycznym oraz dyplomy, po zdanym egzaminie z naszego szkolenia który odbędzie się w lipcu. Biorąc udział w szkoleniu z grupą pod okiem trenera pana Piotra Bajsarowicza dokładnie poznałam różne elementy pracy na komputerze z których nigdy nie korzystałam pracując na komputerze.
Bardzo się cieszę ,że mogłam wziąć udział w szkoleniu i pozytywnie współpracowałam z trenerem i grupą. Zawsze uważam , że warto podejmować się nowych zadań.

Stempniak Monika.