GaleriON 2014 – Gala Finałowa

26 września 2014 r. w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej odbyła się Wielka Gala III Finału Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych – GaleriON 2014. Na koncercie galowym zebrało się kilkuset niepełnosprawnych artystów. Na wystawie we wrocławskiej PWST było można zobaczyć prace zaprezentowane na wystawach regionalnych w Kamiennej Górze, Lubinie, Wołowie i Świdnicy. Oprawą finału był koncert, w którym wystąpili muzycy, piosenkarze, poeci, recytatorzy i grupy teatralne.
III Dolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2014 odbył się pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego pana Radosława Mołonia. Koncert poprowadziła znana aktorka Joanna Brodzik. Artystom akompaniował zespół „Symbolika”. Po zakończeniu części artystycznej Gali Finałowej nastąpiło wręczenie wszystkim artystom i laureatom dyplomów i upominków.

Laureatami III Finału GaleriON 2014r. z ramienia Stowarzyszenia św. Celestyna z Mikoszowa są:

w kategorii Litery – wiersze i proza: wiersz pt.” Pomoc”- Monika Stempniak WTZ Mikoszów,

w kategorii Dźwięki – piosenki i muzyka instrumentalna wokaliści; Malwina Pierożek ZAZ Mikoszów

w kategorii Ruch – taniec: Michał de Haan ZAZ Mikoszów

w kategorii Formy: patery ceramiczne – Adama Dul, Agnieszki Godek, Tadeusza Matła z ZAZ Mikoszów

Coroczny Dolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych ‘GaleriON ‘ to dowód na to, że, osoby niepełnosprawne też mają w sobie przepiękne dusze artystyczne. Bardzo się cieszę, że, zostałam laureatką GaleriON 2014 r. i moja poezja jest pozytywnie odbierana przez inne osoby i że, mogę brać udział w konkursach literackich ‘GaleriON‘.

Stempniak Monika.