Delegaci z całego świata w Celestynie
Rok temu gościliśmy 20 osobową grupę przedstawicieli 37 krajów ze wszystkich kontynentów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Australii, Singapuru, Indii, Chin, Bangladeszu, Wietnamu, RPA, Tanzanii, Namibii, Malawi, Szwecji, Białorusi i Wielkiej Brytanii, którzy odwiedzili nasz ośrodek. Byli to uczestnicy konferencji, która miała miejsce w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i dotyczyła nowego wymiaru edukacji, wparcia i współpracy dla osób niepełnosprawnych wymagających specjalnej troski. Poruszane były tematy m.in. wczesnej interwencji czy kształcenia pedagogów specjalnych.
W tym roku w ramach kontynuacji tej współpracy w środę 22 czerwca gościliśmy w naszym ośrodku grupę około 10 osób, które przyjechały do Celestyna wraz z Panią profesor Małgorzatą Sekułowicz. Grupa zwiedziła nasz Ośrodek oraz oglądnęła film zrealizowany z okazji 25-lecia Stowarzyszenia św. Celestyna. Goście przywieźli również dla naszych pedagogów specjalne zestawy, zawierające pomoce naukowe wykorzystywane do terapii niepełnosprawnych dzieci.
Uczestnicy międzynarodowej konferencji, która od poniedziałku odbywa się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, wezmą udział w specjalnie organizowanej gali. W trakcie wydarzenia odbędzie się niecodzienna licytacja. Delegaci z całego świata przywieźli z sobą liczne przedmioty, które zostaną zlicytowane wśród uczestników.Dochód z licytacji zostanie przekazany w całości na specjalny fundusz. Licytacja jest swojego rodzaju tradycją i stałym punktem tej konferencji. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem wybitnych gości, którzy ochoczo biorą udział w tej gali. Wszystkie środki zgromadzone zarówno z otwartej licytacji, jak i tej tzw. „cichej loterii” przekazywane są potrzebującym z najbiedniejszych regionów na świecie. Dzięki temu powstała choćby szkoła w Afryce – podkreśla profesor Małgorzata Sekułowicz z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Międzynarodowe gremium ekspertów i praktyków we Wrocławiu!
W poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się jedna z największych na świecie konferencji poświęconych sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Do Wrocławia przybyło ponad 350 przedstawicieli z 37 krajów w tym: USA, Kanady, Meksyku, Australii, Singapuru, Indii, Chin, Bangladeszu, Wietnamu, RPA, Tanzanii, Namibii, Malawi, Brazylii, Pakistanu, Szwecji, Białorusi, czy Wielkiej Brytanii. W dyskursie konferencyjnym poruszane są tematy dotyczące aktualnej sytuacji osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w różnych systemach edukacji w zależności od kraju i kontynentów oraz w kontekście wczesnego wspomagania rozwoju, edukacji i rehabilitacji tych osób, roli nowych technologii we wspomaganiu osób ze specjalnymi potrzebami, kształcenia pedagogów specjalnych i innych specjalistów, emocjonalnych i społecznych dylematów osób z niepełnosprawnościami, uwzględniając aspekty teoretyczne jak i praktyczne wdrażania idei autonomii i normalizacji oraz form i warunków kształcenia na odległość.
Źródło: Aktualności DSW