Celestyn na XIX Integracyjnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Nowej Rudzie

7 października 2017r. w Centrum Turystyczno – Sportowym w Nowej Rudzie odbyła się już XIX Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku w tej sportowej imprezie brali udział niepełnosprawni zawodnicy zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Tradycyjnie Stowarzyszenie Świętego Celestyna reprezentowała silna grupa zawodników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w osobach:

Mariola Wrócińska
Natalia Niedojadło
Małgorzata Wysocka
Anna Szulikowska
Michał Szczepański

Dodatkowo, wraz z uczestnikami WTZ startowała również kadra WTZ w osobach:

Pani Justyna Kalicka – kierownik WTZ,
Pani Dominika Malinowska – terapeuta zajęciowy
oraz Pan Robert Morka – kierowca

 

 

Spartakiada rozpoczęła się od uroczystego przemarszu wszystkich drużyn sportowych przy akompaniamencie fantastycznie grającej Orkiestry Górniczej z Nowej Rudy. W tym roku przemarsz miał zaszczyt poprowadzić podopieczny naszego Stowarzyszenia – Michał Szczepański. Dodatkowo na szczególną uwagę oraz uznanie dla organizatorów zasługuje fakt, iż każda drużyna biorąca udział w rywalizacji miała zapewnionego trenera oraz opiekę wolontariuszy. Była to kolejna bardzo dobrze przygotowana spartakiada, która daje osobom niepełnosprawnym szansę na sprawdzenie się w duchu sportowej rywalizacji. Tradycyjnie już impreza zakończyła się wręczeniem medali oraz dobrą wspólną zabawą.

Stowarzyszenie św. Celestyna
składa
bardzo serdeczne podziękowanie Organizatorom zawodów
za kolejną bardzo dobrze przygotowaną spartakiadę
oraz za wspaniałą atmosferę panującą w trakcie tej sportowej imprezy.