Celestyn na sportowej olimpiadzie dla osób niepełnosprawnych w Norwegii

To już 10 wyjazd celestynowskiej młodzieży do Norwegii na sportową olimpiadę dla osób niepełnosprawnych ViVil. Na miejscu Celestyn reprezentowała grupa składająca się z sześciu sportowców w składzie: Emila i Marcin Biel, Krzysztof Jędrzejowski, Mariusz Mogielnicki, Aleksander Karyś, Rafał Konopnicki oraz dwóch opiekunów mgr Aneta Nowak i mgr Filip Muszyński. Nasza reprezentacja wyleciała do Norwegii samolotem w ostatni weekend maja i tam przez 3 dni uczestniczyła w różnych konkurencjach sportowych. Na miejscu naszych sportowców oraz opiekunów przywitała i otoczyła opieką Pani Wenche Kibsgard, która od wielu lat jest serdecznym przyjacielem Stowarzyszenia św. Celestyna.

W pierwszym dniu zawodów odbywały się konkurencje pływackie, w drugim dniu Bocio i bieg na 100 i 400 metrów, a w trzecim dniu sztafeta na 100 i 400 metrów, rzut piłeczką na odległość i rzut woreczkiem do celu. Nasi wspaniali sportowcy brali udział i ukończyli wszystkie konkurencje, za co też otrzymali medale. Dla niektórych uczestników była to już 10 Olimpiada w Norwegii, więc dodatkowo była to okazja do ponownego spotkania z poznanymi w ubiegłych latach zawodnikami. Warto w tym miejscu dodać, że za każdym razem wyjazd na zawody sportowe do Norwegii dla naszych niepełnosprawnych zawodników to powód do ogromnej radości i satysfakcji, jaką daje możliwość sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportowych.

Z tego miejsca pragniemy bardzo serdecznie podziękować
Prezes Stowarzyszenia św. Celestyna Pani Krystynie Kobel-Buys,
która od lat przyczynia się do tego, aby podopieczni Stowarzyszenia mogli uczestniczyć
w norweskiej olimpiadzie, bardzo serdecznie dziękujemy też sponsorom i rodzicom, którzy również partycypowali w kosztach wyjazdu i przygotowaniu zawodników do wyjazdu.