Celestyn na XVIII Integracyjnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Nowej Rudzie

1 października 2016 r. w Centrum Turystyczno – Sportowym w Nowej Rudzie odbyła się już XVIII Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku w tej sportowej imprezie brali udział niepełnosprawni zawodnicy z kraju i z zagranicy.  Stowarzyszenie Świętego Celestyna reprezentowała silna grupa z WTZ:
Mariola Wrócińska
Natalia Niedojadło
Małgorzata Wysocka
Mariusz Langner
Arkadiusz Dynarowski
Dodatkowo wraz z uczestnikami WTZ startowała również kadra WTZ w osobach: Pani Justyna Kalicka – kierownik WTZ, Pani Dominika Malinowska – terapeuta zajęciowy oraz Pan Robert Morka – kierowca.

Spartakiada rozpoczęła się od uroczystej przysięgi sportowej rywalizacji, którą złożyły wszystkie drużyny wraz z obecnymi na sali gośćmi. Dodatkowo na uwagę i uznanie dla organizatorów zasługuje fakt, że każda drużyna biorąca udział w rywalizacji miała zapewnionego trenera oraz opiekę wolontariuszy. Była to kolejna bardzo dobrze przygotowana spartakiada, która daje osobom niepełnosprawnym szansę na sprawdzenie się w duchu sportowej rywalizacji. Tradycyjnie już impreza zakończyła się wręczeniem medali oraz dobrą wspólną zabawą.

Stowarzyszenie św. Celestyna
składa serdeczne podziękowanie organizatorom zawodów
za zaproszenie naszej organizacji na XVIII Spartakiadę.