Celestyn na pielgrzymce do Częstochowy

W poniedziałek 6 października 2014 r. o godzinie 7.30 rano grupa osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Mikoszowa wraz z opiekunami wyjechała autokarem na pielgrzymkę do Częstochowy do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski. W pielgrzymce towarzyszył nam ksiądz Wiesław Wawrzynów z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie, który jest również Kapelanem ośrodka w Mikoszowie.
W czasie podróży w autokarze było bardzo wesoło; śpiewaliśmy i wspólnie modliliśmy się. Do Częstochowy dotarliśmy około godziny 11 – tej i wzięliśmy udział we Mszy św. Po nabożeństwie udaliśmy się do Domu Pielgrzyma na wspólny obiad. Po obiedzie mięliśmy wolny czas na zakup pamiątek i korzystanie z promieni słonecznych, ponieważ mieliśmy w tym dniu piękną pogodę.
O godzinie 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Napełnieni pozytywnymi emocjami na miejscu w Strzelinie byliśmy o godzinie 17. 30. Pielgrzymka do Częstochowy z moją grupą warsztatową i opiekunami była dla mnie doniosłym i radosnym przeżyciem.

Stempniak Monika.