Anna Popek – została Ambasadorem Dobrej woli Stowarzyszenia św. Celestyna

Anna Popek -jedna z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarek i prezenterek telewizyjnych, którą charakteryzuje wyczucie stylu, elegancji, bezpretensjonalne, ciepłe podejście do świata i ludzi oraz otwarte serce z chęcią przyjęła honorowy tytuł: „Ambasadora Dobrej Woli” Stowarzyszenia Świętego Celestyna czyniąc całej naszej społeczności ogromny zaszczyt i wielką radość.

„Spotkanie z Wami było dla mnie prawdziwą radością i inspiracją. Cieszę się mogąc poznawać takie przykłady prawdziwie chrześcijańskiego życia – pełnego pokory i siły, radości i zrozumienia. Jeżeli mogę Wam pomóc swoja osobą- jestem do dyspozycji. 

Z wyrazami sympatii i podziwu…”
Anna Popek 

Stowarzyszenie Świętego Celestyna od 1991 niestrudzenie pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w każdym wieku. W przeciągu tych ponad dwudziestu lat udało się stworzyć ogromny ośrodek, w którym osoby niepełnosprawne są leczone, rehabilitowane, edukowane i znajdują zatrudnione w naszym Zakładzie Aktywności Zawodowej. Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii Celestyn jest zdobywcą wielu nagród w tym „Złotego Lidera w Ochronie Zdrowia 2012” w kategorii: Działalność na Rzecz Pacjenta, a całe Stowarzyszenie, w skład, którego wchodzi kilka podjednostek, takich jak ośrodek medyczny, integracyjne przedszkole i szkoły, Warsztat Terapii Zajęciowej, ośrodek Hipoterapii i Dogoterapii, Ognisko Muzyczne i Teatr Tańca oraz wspomniany zakład pracy, otrzymało w 2012 roku Europejską Nagrodę Obywatelską CIVI EUROPAEO PRAEMIUM przyznaną przez Parlament Europejski za szczególne zasługi w niesieniu pomocy i wsparcia osobom niepełnosprawnym. Jednak bez pomocy osób znanych ze świata mediów, polityki, nauki itp. nie jesteśmy w stanie zaistnieć w szerszej świadomości osób będących w potrzebie i tych, którzy chcieliby wspierać naszą prospołeczną działalność, której celem jest budowanie lepszej przyszłości dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Uważamy, że mamy wiele powodów do dumy, bo poza osiąganymi sukcesami w leczeniu, rehabilitacji, edukacji, integracji, a szczególnie na polu budowania poczucia wyższej wartości osób niepełnosprawnych, dzięki zapewnieniu im godnych do życia warunków, poprzez rozszerzanie udzielanych form wsparcia oraz rozbudowę ośrodka i infrastruktury wokół niego. Tylko w 2012 roku zrealizowaliśmy trzy ważne inwestycje:

Jednak potrzeb jest jeszcze bardzo wiele, dlatego rozgłos pozyskany dzięki niezwykłym Ambasadorom Dobrej Woli może tylko w sposób pozytywny przyczyniać się do tego, aby zauważono potrzebę funkcjonowania i rozwijania tego typu ośrodków w Polsce, które z ogromnym powodzeniem funkcjonują od dawna w krajach Europy Zachodniej, gdzie stawia się na kompleksowość i wszechstronność placówek i na niezależność funkcjonowania w nich osób niepełnosprawnych. W tym kierunku zmierza Stowarzyszenie Świętego Celestyna, dla którego priorytetem obecnie jest budowa „Miasteczka Nadziei”, – w którym osoby niepełnosprawne będą mogłyby zamieszkać między innymi na czas nauki, leczenia, terapii, rehabilitacji lub w razie potrzeby nawet na stałe, gdzie będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i realizować się, jako pełnoprawni członkowie społeczności, w której ważna jest godność i niezależność.
„Pomagamy w leczeniu, rehabilitacji, polepszaniu jakości życia, zdobywaniu wiedzy, pracy i realizowaniu marzeń osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy Wszystkich do włączenia się i wsparcia naszych działań, bo tylko dzięki wspólnym wysiłkom jest szansa na zbudowanie czegoś trwałego, co może nadać cel i sens naszemu życiu”.