Aktywne wakacje w Celestynie.

Za nami pierwszy miesiąc wakacji, jednak warto w tym miejscu przypomnieć, że w Celestynie trwają normalne zajęcia często tylko wzbogacone o dodatkowe atrakcje na jakie pozwala czas letni. Cały rok otwarty jest nasz Ośrodek Medyczny, Przedszkole, Szkoły w tym również Muzyczna, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Zakład Aktywności Zawodowej. Dzięki temu nasi Podopieczni mają zapewnioną odpowiednią opiekę również w trakcie letniej i zimowej przerwy, co jest sporym odciążeniem dla rodziców, którzy często nie są w stanie na okres dwóch miesięcy zapewnić swoim dzieciom aktywnego wypoczynku i niezbędnej rehabilitacji. W czasie wakacyjnych zajęć, dzieci niepełnosprawne oraz ich zdrowi rówieśnicy wyjeżdżają na różnego rodzaju letnie obozy, wycieczki, pikniki oraz kąpieliska kiedy pogoda na to pozwala. W upalne dni podopieczni Celestyna często odwiedzają piękne kąpielisko w Białym Kościele i bez względu na stopień niepełnosprawności korzystają z możliwości schłodzenia się w wodzie.

Latem nadal trwają też w naszej placówce zajęcia ruchowe z hipoterapii, dogoterapii oraz animaloterapii prowadzone przez naszych znakomitych terapeutów. Te wakacje dla miłośników hipoterapii są wyjątkowe, ponieważ na początku sierpnia na świecie pojawił się kolejny urodzony w naszym ośrodku konik, który cieszy swoim widokiem wszystkich odwiedzających ośrodek.

Program letnich zajęć w Przedszkolu, Szkołach oraz w WTZ każdego roku uzupełniamy o dodatkowe, ciekawe zajęcia, m.in. coczwartkowy grill na patio ośrodka, wyjścia na basen, muzykoterapię, czy różnego rodzaju zajęcia aktywizujące na świeżym powietrzu, ponieważ większość zajęć w tym czasie odbywa się w plenerze. Doskonale sprawdza się nasz nowy plac zabaw, wybudowany również z myślą o niepełnosprawnych dzieciach – Podopiecznych Stowarzyszenia św. Celestyna. Oprócz zwykłych urządzeń oraz ogromnej trampoliny do skakania wchodzącej w skład nowego placu zabaw, znajdują się tam specjalistyczne urządzenia dla niepełnosprawnych dzieci, np. huśtawka, z której może korzystać dziecko poruszające się na wózku inwalidzkim.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie pracuje przez cały rok, Podopieczni i ich Opiekunowie mają zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa, poprzez ciągłość zajęć aktywizujących, ponieważ w przypadku osób niepełnosprawnych długie przerwy w rehabilitacji i terapii mogą tylko pogorszyć ich funkcjonowanie i wypracowane w ciągu roku szkolnego osiągnięcia.

Życzymy Wszystkim udanej reszty wakacji 