22 lata minęły…

W piątek 17 maja świętowaliśmy 22 rocznicę założenia Stowarzyszenia Świętego Celestyna.

Jubileusz 22-lecia rozpoczął się Mszą św. celebrowaną na dziedzińcu ośrodka przez proboszcza Ks. Kanonika Andrzeja Porębnego oraz Ks. Wiesława Wawrzynów. Dzięki wspaniałej pogodzie i przepięknej oprawie muzycznej, rocznicowa msza miała wyjątkowo uroczysty charakter. W obchodach jubileuszowych wzięli udział podopieczni ośrodka wraz z rodzicami i opiekunami, pracownicy, wieloletni przyjaciele w tym przedstawiciele Władz lokalnych, regionalnych i krajowych, osoby duchowne, przedstawiciele świata polityki, nauki, kultury oraz mediów. Do Mikoszowa przybyli m.in. Pan Sławomir Piechota – poseł na sejm RP oraz Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Pani Ewa Mańkowska – Wicewojewoda Dolnośląski, Pani Dorota Pawnuk – Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, Pani Agnieszka Bugryn – Wicestarosta Powiatu Strzelińskiego. W trakcie uroczystości Zarząd Stowarzyszenia w osobach, dr nauk med. Krystyna Kobel-Buys, mgr Anna Kobel oraz mgr Małgorzata de Haan, wspomniał o wielkim zaangażowaniu, miłości i wierze, tych, którzy pracują z osobami niepełnosprawnymi oraz tych, którzy w różny sposób wspierają działalność naszej organizacji, dziękując Wszystkim za otwarte serca. Panie Prezes przyjęły również licznie płynące podziękowania i gratulacje za prospołeczną działalność Stowarzyszenia, dynamiczny rozwój ośrodka oraz za szczególne zasługi w niesieniu pomocy i wsparcia osobom niepełnosprawnym. Tradycyjnie już w trakcie imprezy miały miejsce występy artystyczne: chóru „Celestynki”- składającego się z pracowników Stowarzyszenia, podopiecznych działającego w Stowarzyszeniu Ogniska Muzycznego, dzieci z naszego przedszkola oraz pokaz taneczny Michała de Haan wraz z grupą baletową z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ludowie Polskim. Oczywiście nie zabrakło też poczęstunku dla licznie zgromadzonych gości.

18 i 19.V.2013r. miały miejsce również specjalne Msze św. w intencji Stowarzyszenia św. Celestyna na Jasnej Górze w Częstochowie i w strzelińskim kościele Podwyższenia Krzyża Św.

Zarząd

Stowarzyszenia Świętego Celestyna

Serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością
obchody jubileuszu naszej Organizacji oraz wzięli udział we wspólnej modlitwie podczas Mszy Św. w Częstochowie i w Strzelinie.

Serdeczne podziękowania składamy Panom Waldemarowi i Jakubowi Derejczyk – właścicielom Gospodarstwa rolno – ogrodniczego Derejczyk s.c. za przekazanie nam, po raz kolejny, pięknych kwiatów do dekoracji stołów.