Za nami III Piknik Jeździecki i mini Zawody w Skokach przez Przeszkody w Celestynie

21 lipca 2018r. odbył się III Piknik Jeździecki i mini Zawody w Skokach przez Przeszkody w Celestynie.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkółka Jeździecka w Celestynie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Strzelinie. Impreza skierowana była nie tylko do pasjonatów sportu jeździeckiego, ale do wszystkich, którzy pragnęli spędzić w ciekawy sposób słoneczną sobotę. W wydarzeniu wzięły udział dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia rekreacji konnej odbywające się w Stowarzyszeniu św. Celestyna z Panią Instruktor Matyldą Friedrich oraz zawodnicy z okolicznych stajni: Stajnia Sielanka – Podgaj oraz OJ Dubelbar Zdrój Niemcza. Rywalizowano w dwóch konkursach. W pierwszym konkursie, przeznaczonym dla bardziej doświadczonych jeźdźców, mogliśmy oglądać zmagania 15 par. Parkur składał się z 6 przeszkód o wysokości nie przekraczającej 60 cm. W tej części konkursu zwyciężyła Maja Kulik na wałachu Tabasco. Drugi konkurs,  przeznaczony dla młodszych uczestników, z maksymalną wysokością przeszkód do 30cm, wygrała Kornelia Migdalska na klaczy Mirage.
Wszyscy jeźdźcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz flots (jeździeckie kotyliony), a zwycięzcy liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez Sklep Jeździecki Dobry Koń we Wrocławiu m.in. czapraki, kantary czy kosmetyki dla koni. Słodycze dla wszystkich ufundowała firma Zielona Oliwka ze Strzelina.

Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim wspaniałomyślnym Sponsorom III już edycji Pikniku Jeździeckiego w Celestynie.

Piknik odbywał się w fantastycznej atmosferze. Zawody zgromadziły liczną publiczność. Widzowie mogli nie tylko obejrzeć zmagania zawodników na parkurze, ale również zwiedzić teren hipoterapii przy Stowarzyszeniu, zapoznać się z innymi zwierzętami, zrelaksować się na rozłożonych na trawie kocach i upiec kiełbaski na ognisku.

Wyniki:

Konkurs nr 1


I miejsce: Maja Kulik na Tabasco

II miejsce: Karolina Jatkowska na Jass

III miejsce: Aleksandra Muszyńska na klaczy Mirage

Konkurs nr 2
I miejsce: Kornelia Migdalska na Mirage

II miejsce: Dominika Rękas na Korus
III miejsce: Oliwia Kapka na Elvis