Za nami III edycja Sportowej Soboty z Celestynem

9 czerwca 2018 roku miała miejsce III Edycji Sportowej Soboty z Celestynem. Jest to sportowa impreza o charakterze integracyjnym dla osób niepełno jak i pełnosprawnych w każdym wieku, którą po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie. Celem imprezy jest zachęcenie do aktywności fizycznej przede wszystkim osoby niepełnosprawne. Dlatego w tym roku zostały przygotowane dodatkowo dwie specjalne integracyjne trasy o długości 3 i 7 km, również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, pamiątkowe koszulki oraz nagrody w poszczególnych konkurencjach. Na miejscu zapewniony był też poczęstunek, napoje oraz ciekawe atrakcje dla najmłodszych w tym chyba najlepszą okazała się ta zapewniona przez Straż Pożarną w postaci polewania chętnych wodą z węża strażackiego :-). Oczywiście, jak co roku na zwodach obecna była Pani Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Prawnuk z dużą grupą zawodników reprezentujących Urząd na zawodach. To bardzo miłe, że zarówno nasza Pani Burmistrz jak i pracownicy Urzędu poświęcają swój wolny czas na wspólną zabawę z podopiecznymi Stowarzyszenia św. Celestyna. Tradycyjnie już do Celestyna w tym dniu zawitała też strzelińska Grupa Motocyklowa, która swoją obecnością zapewnia dodatkową atrakcję naszym podopiecznym oraz gościom. Warto w tym miejscu dodać, że z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych do wspólnej zabawy w Celestynie, w której nie liczy się tyle sama wygrana lub miejsce, na którym ukończy się daną trasę, ale to, że bierze się udział we wspólnych sportowych zmaganiach.

 

Z tego miejsca pragniemy bardzo serdecznie podziękować Wszystkim tym,
którzy wzięli udział w III Edycji Sportowej Soboty z Celestynem,
dzięki tak licznej grupie osób, która przybyła 9 czerwca do Mikoszowa
dostrzegamy sens organizowania tego typu imprezy w przyszłości,
ponieważ cel, jakim jest integracja osób pełno i niepełnosprawnych został osiągnięty, za co jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY!
Specjalne podziękowania składamy
Pani Dorocie Pawnuk
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin za objęcie Patronatem Honorowym
Sportowej Soboty z Celestynem

Redakcji Słowa Regionu za Patronat Medialny

Urzędowi Miasta i Gminy Strzelin,
Gminie Wiązów, Gminie Borów, Gminie Przeworno, Gminie Kondratowice, Gminie Ciepłowody oraz Drukarni Euro-druk, strzelińskiemu marketowi Carrefour, firmie McCain, strzelińskiej pizzerii Biesiadowo, oraz firmie Korba za finansowe oraz rzeczowe wsparcie III Edycji Sportowej Soboty z Celestynem.
oraz
Wszystkim Wolontariuszom, którzy pomogli nam w organizacji imprezy
jak i sprawnym przeprowadzeniu zawodów w terenie.

Organizatorzy Sportowej Soboty z Celestynem.