VII pielgrzymka osób niepełnosprawnych do Henrykowa

27 sierpnia 2016 roku odbyła się VII pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół do Henrykowa. Była to na pewno największa z dotychczasowych pielgrzymek. W tym roku do Henrykowa przybyło ok. 1200 osób – mówił ks. Arkadiusz Krziżok, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który organizuje wydarzenie. Jak co roku również i tym razem podopieczni Stowarzyszenia Świętego Celestyna wzięli liczny udział w tym wydarzeniu.

Każdego roku pielgrzymka ma podobny schemat. Po Eucharystii sprawowanej przez Księdza Biskupa Marka Mendyka uczestnicy zostali zaproszeni na posiłek i do wspólnej zabawy. Występowali podopieczni placówek, mających pod swoją opieką osoby niepełnosprawny. W tym roku wystąpili również reprezentanci naszego Stowarzyszenia Malwina Pierożek, Michał de Haan oraz chór Celestynki. Odbył się również pokaz tańców średniowiecznych i walk rycerskich zorganizowany przez Gminę Ziębice, a także występ teatru „Westa” ze Żmigrodu.

W organizację tegorocznej edycji pielgrzymki niepełnosprawnych było zaangażowanych 140 wolontariuszy, którzy przez ostatnich kilka dni brali udział w zjeździe formacyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Serdecznie gratulujemy organizatorom tak dobrej organizacji pielgrzymki
oraz dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym cudownym wydarzeniu.
Z nadzieją czekamy na kolejną edycję – do zobaczenia za rok….