Tak minął wrzesień w szkole i na RW

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie szkoły podstawowej klasy V-VIII i gimnazjum przygotowali się do rozpoczęcia nauki. W szkole uczniowie zapoznali się z nową klasą, a następnie przygotowali listę potrzebnych przyborów. Młodsi uczniowie utrwalili znajomość przyborów szkolonych używając komunikacji alternatywnej PECS. Starsi uczniowie wybrali się na wycieczkę w dniu 13.09.2018 roku i samodzielnie zakupili wybrane przybory szkolne wg zrobionej w szkole listy. Jesteśmy gotowi do nauki.

Szkoła to nie tylko nauka ale i czas na integrację uczniów między innymi poprzez wspólne wyjścia na lody.. 20 września uczniowie szkoły podstawowej klasy V-VIII i gimnazjum przy okazji spaceru po Strzelinie wstąpili na pyszne lody do kawiarni „TONY”. Wszyscy samodzielnie zamówili deser. Serdecznie dziękujemy obsłudze za cierpliwość i bardzo sympatyczne przyjęcie.
Wraz z nowym rokiem szkolnym kontynuujemy również wyjazdy na basen w ramach zajęć sportowych organizowanych dla uczniów naszych szkół. Pływanie przynosi wiele korzyści. Może być doskonałą formą aktywnego wypoczynku, pomagającą utrzymać kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie, pływanie pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną, a jednocześnie nasi podopieczni spędzają miło czas.

We wrześniu na zajęciach pojawił się też Cudowny Kotek Psotek, który świetnie poradził sobie na zajęciach w Szkole Podstawowej. ,,Kototerapia” ruszyła pełną parą. Ten szczególny rodzaj terapii ma niezwykle dobroczynny wpływ na uczniów i ich zachowanie.

Natomiast 25 września podczas zajęć w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym podopieczni poznawali różne zawody. Praca z obrazkiem, segregacja, dopasowywanie odpowiednich atrybutów do konkretnego zawodu. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem.