Tak minął październik w naszych szkołach oraz ośrodku RW

Na początku października uczniowie Szkoły Podstawowej klasa V-VIII oraz Gimnazjum przeprowadzili się do nowej klasy w nowym budynku. Przy okazji robienia porządków nauczyli się bezpiecznego używania się środków oraz nawyku dbania o swoje otoczenie.
5 października miały miejsce 25 urodziny podopiecznego ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, któremu życzymy dużo zdrowia oraz tego, aby uśmiech z jego twarzy nigdy nie znikał.

Warto nadmienić iż co piątek w Szkole Przysposabiającej do Pracy maja miejsce warsztaty kulinarne. Na warsztatach w dniu 11 października pieczone były rogaliki i domowa pizza. Uczniowie zrobili też w tym dniu zdrową sałatkę, tak więc dla każdego było coś dobrego. W tym dniu uczniowie Szkoły Podstawowej klasy V-VIII i Gimnazjum odwiedzili Urząd Pracy w Strzelinie, gdzie zostali mle przywitani przez Urzędników i oprowadzeniu po budynku. Była to praktyczna nauka jak odnaleźć się w Urzędzie. Natomiast w szkole uczniowie wspólnie odegrali historyjkę pt. „Poszukuję pracy”, doskonale wcielając się w rolę. Miały też miejsce rozmowy o tym dlaczego praca jest ważna w życiu każdego człowieka.
Natomiast 12 października w ramach treningu umiejętności społecznych uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali drugie śniadanie w wersji healthy fit czyli zdrowe jedzenie.

16 października miało miejsce ognisko integracyjne. Uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy wspólnie przygotowali ognisko. Były smażone kiełbaski, ziemniaki, muzyka i dobra zabawa. Polska złota jesień zapewniła uczniom piękną słoneczną pogodą.
Przedstawiamy też kilka zdjęć z zajęć z zakresu wychowania fizycznego jakie mają miejsce w Celestynie. Uczniowie Szkoły Podstawowej rozpoczęli naukę gry w siatkówkę, co pozwala na doskonalenie umiejętności społecznych poprzez współpracę w grupie, a przy okazji dzieci mają zapewnioną dobrą zabawę.
W październiku dzięki staraniom Pani Iwony Put udało się też pozyskać na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia piękną serię książek „ABC… UCZĘ SIĘ” autorstwa Pani Małgorzaty Strzałkowskiej. Aż 85 pięknie ilustrowanych książek zabierze uczniów w świat liter, cyferek, zawodów, pór roku, dni tygodnia jak i zachowań społecznych.

W październiku, a dokładnie 23 świętowaliśmy też 7 urodziny Jasia, a 31 w środę urodziny podopiecznej Kamili ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, która obchodziła swoje 23 urodziny.
Zarówno Jasiowi jak i Kamili życzymy wszystkiego naj, naj najlepszego!
26 października uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wybrali się na pizzę, ten wyjazd był nagrodą za starania i sumienną pracę w trakcie całego miesiąca.
29 października uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI przygotowali sałatkę owocową z darów jesieni. Podczas pracy, uczniowie rozwijali swoje kompetencję językowe, utrwalali umiejętność proszenia o różne przedmioty oraz proszenia o pomoc, utrwalali słownictwo z zakresu: owoce oraz poszerzyli zasób słownictwa o sprzęty domowe – dzieci do nauki miały wcześniej przygotowane i omówione plansze z symbolami graficznymi PCS. Wyżej opisane zajęcia służyły także nabywaniu umiejętności samoobsługowych.
31 października Uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach psychologicznych, na których uczyli się rozpoznawania emocji, a także uczuć innych osób, co jest bardzo istotne dla rozwoju każdego dziecka.
To tylko niektóre z zajęć, które były realizowane w naszym ośrodku w październiku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z października: