Motokrew – Motocykliści Dzieciom

13.04.2013 w ramach Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa Stowarzyszenie św. Celestyna wzięło udział w V edycji imprezy „Motokrew – Motocykliści Dzieciom”.

W sobotę 13.04.2013r. podczas Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa ,,Motocykliści dzieciom – Motokrew” terapeuci pracujący na co dzień w Stowarzyszeniu św. Celestyna prezentowali stoisko z wyrobami Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz ceramikę wyprodukowaną przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej. To już piąta edycja tej imprezy.

Co roku Motocykliści Klubu Gremium Wrocław, zbierają się pod Katedrą Marii Magdaleny na ul. Szewskiej we Wrocławiu, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. rozpoczynającej sezon motocyklowy. Po mszy św. i święceniu pojazdów, motocykliści w asyście policji wzięli udział w robiącej ogromne wrażenie paradzie – metą był Aquapark przy ul. Borowskiej. Na mecie (w holu głównym oraz w ambulansie przed Aquaparkiem) od godz. 11:00 do godz. 16:00 zarówno sami miłośnicy motocykli jak i wszyscy chętni mogli oddać swoją krew (łącznie zebrano 61l krwi). Każdy, kto oddał krew otrzymał pamiątkową koszulkę.

Przy okazji można było zarejestrować się w Krajowym Banku Dawców Szpiku (zarejestrowano 22 dawców szpiku kostnego), zbierano czekolady dla dzieci z Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Jaszkotlu w ilości 200 sztuk, odbyła się licytacja dla chorego na nowotwór Krzysia, w której udało się zebrać aż 3 800 zł. Pracownicy ZAZ Celestyn przeznaczyli na tę licytację pięknego anioła. Głównym sponsorem akcji ,,Motokrew”są członkowie Klubu Motocyklowego Gremium – oddział Wrocław.

Podczas sobotniego popołudnia odbyło się wiele imprez towarzyszących takich jak: pokaz Akcji Ratowniczej – Pierwszej Pomocy, pokazy Kung Fu, Karate, Judo, wystąpił Legion X, który przeniósł nas w historyczne, rzymskie czasy. Wiele firm prezentowało swoje stoiska. Udział w imprezie brała również Fundacja Dolnośląscy Przyjaciele i wiele innych. Oprócz tego ze sceny rozlegała się muzyka wykonywana przez zespoły i indywidualnych wykonawców.

Motocykliści Gremium obiecali nam rewizytę podczas Dnia Otwartego Stowarzyszenia ś. Celestyna, który będzie miał miejsce w naszym Ośrodku 15 czerwca (sobota) 2013 r., a na który zapraszamy już dzisiaj bardzo serdecznie Członków Klubu Motocyklowego Gremium oraz Wszystkich chętnych, którzy chcieliby poznać od kuchni Ośrodek w Mikoszowie.