Goście z całego świata z wizytą w Celestynie

Konferencja, która odbywała się w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej dotyczyła nowego wymiaru edukacji, wparcia i współpracy dla osób niepełnosprawnych wymagających specjalnej troski. Poruszane były tematy m.in. wczesnej interwencji, kształcenia pedagogów specjalnych czy problemy osób niepełnosprawnych. W konferencji wzięli udział przedstawiciele 37 krajów ze wszystkich kontynentów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Australii, Singapuru, Indii, Chin, Bangladeszu, Wietnamu, RPA, Tanzanii, Namibii, Malawi, Szwecji, Białorusi i Wielkiej Brytanii.

25 czerwca, czyli w ostatni dzień konferencji, 20 osobowa grupa gości konferencji przybyła do Mikoszowa zobaczyć jak funkcjonuje Stowarzyszenie św. Celestyna. Jak zapewne Państwu wiadomo Celestyn to wyjątkowa placówka nie tylko w skali kraju ale i świata. Gości przywitała Pani prezes Małgorzata de Haan, a pracownicy Stowarzyszenia przedstawili prezentację multimedialną, z której przybyłe grono mogło się dowiedzieć o historii powstania ośrodka, jego głównych założeniach i metodach pomocy niepełnosprawnym, które się w nim stosuje. Ośrodek zrobił duże wrażenia na międzynarodowym gronie. Po prezentacji goście mogli na własne oczy zobaczyć jak ośrodek funkcjonuje. Grupa odwiedziła m.in. sale lekcyjne oraz do terapii zajęciowej, część rehabilitacyjną ośrodka, goście poznali też osobiście podopiecznych Stowarzyszenia św. Celestyna.

Czas spędzony w ośrodku umiliły występy, wokalny Malwiny Pierożek oraz instrumentalny Michała de Haan. Michał zaprezentował również taniec Zumba, którym porwał na parkiet damską część przybyszów z całego świata.

 

 Źródło: Portal „Mój Strzelin”
www.mojstrzelin.com.pl

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wydarzenia