Celestyn na Festiwalu Teatralnym „Kobierzycki Arlekin 2014”

21 listopada 2014 roku w Kobierzycach odbył się XIII Dolnośląski Integracyjny Festiwal Teatrów Amatorskich „Kobierzycki Arlekin 2014”.

Jest to ważna i prestiżowa impreza kulturalna – ponieważ przyświeca jej wspaniała idea integracji. Biorą w nim udział zarówno osoby sprawne, jak i te, które już niejednokrotnie musiały udowadniać swoją sprawność. Festiwal jest wspaniałą okazją do realizacji ogromnej potrzeby osób niepełnosprawnych – kontaktu z rówieśnikami, który pozwala dostrzec w sobie, tak jak w innych, wiele talentów i zdolności twórczych, przekonać się, że wszyscy są równi i wspaniali. Festiwal jest niepowtarzalną okazją do zaprezentowania talentu, wymiany doświadczeń artystycznych jak i nawiązywania nowych znajomości.

Jak co roku Teatr Tańca ze Stowarzyszenia Świętego Celestyna przystąpił do rywalizacji w tym prestiżowym konkursie. Nasi podopieczni zaprezentowali sztukę pt.” Ocalone życie” przygotowaną przez kierownik WTZ Justynę Kalicką oraz terapeutkę Agnieszkę Bajsarowicz, która otrzymała specjalne wyróżnienie.

 

W skład grupy teatralnej weszli:

Anna Szulikowska

Sylwia i Mariola Wrócińskie

Małgorzata Wysocka

Krystyna Maślanka

Jan Szczęśniak